Dalintis facebook
Dalintis twitter
Dalintis linkedin

Matildos Lituanistines Mokyklos mokytoja Edita dalyvavo Lietuvos Švietimo Ministerijos Lituanistinio ugdymo mokymuose

Norint sudominti mokinius būtina ne tik kurti ryšį, bet ir suteikti jiems naujas, aktualias žinias, todėl mokytojai taip pat investuoja į save ir savo akiračio plėtrą.

Ne išimtis „Matildos lituanistinės mokyklos” mokytoja Edita Alksnienė. Spalį ji dalyvavo dviejų dienų gyvoje konferencijoje, kurioje pasisėmė žinių ir gavo sertifikatą.

Konferencija „Lietuvių kalba šiandienos mokykloje” buvo skirta užsienio lituanistinių mokyklų mokytojoms, todėl negalėjome nesudalyvauti.

Pirmąją renginio dieną mokytoja išgirdo 10 įdomių ir švietimo bendruomenei aktualių pranešimų, kuriuose buvo kalbėta apie vertybes ir jų svarbą ugdymo procese, paradoksus, susijusius su lietuvių kalba ir jos istorijos raidą, dirbtinį intelektą ir jo taikymo galimybes mokantis kalbų, mokymo(si) patirtį lituanistinėse mokyklose užsienyje.

Antrąją dieną mokytoja dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Lietuvių kalbos mokymo šaltiniai ir metodai”. Jose kartu su kitais mokytojais aptarė raštingumo stiprinimą lietuvių kalbos pamokose taikant įvairius metodus, padedančius mokiniams įsiminti rašybos taisykles, dalijosi gerąja patirtimi.

Mokytoja Edita iš Lietuvos atsivežė itin daug naudingos informacijos ir naujų idėjų susijusių su lietuvių kalba — visą tai panaudosime savo pamokose. Mums svarbu, kad mūsų mokiniai mokytųsi pagal Lietuvos švietimo ministerijos patarimus ir gaires, tai vienas svarbiausių kriterijų, todėl domimės aktualijomis ir į jas taikome pas save.

Po šios konferencijos priėmėme sprendimą prailginti pamokas 7-9 metų amžiaus mokiniams. Vietoje 1.30 valandos jos truks 2.30 valandos, kad spėtume apimti visą ugdymo programą — tiek lietuvių kalbos literatūrą, tiek gramatiką.

Kviečiame tapti mūsų mokyklos dalimi, suteikiant savo vaikams galimybę mokytis gimtosios kalbos su kitais bendraamžiais.