Dalintis facebook
Dalintis twitter
Dalintis linkedin

Praūžė pirmasis mokyklos kalėdinis žiburėlis

Prisipažinsiu, jaudulio turėjome ir mes mokytojos, ir mūsų auklėtiniai. 

Nuo „Matildos lituanistinės mokyklos” atidarymo mes ne tik stropiai mokėmės, bet ir atsakingai ruošėmės šventėms, puoselėjant tradicijas ir lietuvybę.

Mūsų kalėdiniame žiburėlyje dalyvavo mokiniai nuo 3 iki 11 metų, o juos stebėjo ir jų debiutu džiaugėsi tėveliai, giminaičiai bei vaikai iš aplinkinių miestų, kurie nėra lietuviai.  Siekiame supažindinti su lietuviška kultūra ir kitus vaikus bei jų tėvelius ir džiaugiamės tokiu gausiu būriu – viso dalyvavo net 32 vaikai ir 85 svečiai.

Renginį atidarėme dainuodami lietuviškas kalėdines daineles — viena jų nuotaikingą ir visiems puikiai žinoma „Din di lin”. Ją dainavo ne tik vaikai, bet ir žiūrovai.

Negalėjome nesudainuoti „Džiaugsmingų šventų Kalėdų”, tai buvo mūsų palinkėjimas  visiems susirinkusiems. 

Mūsų auklėtiniai žiūrovams dovanojo spektaklį „Ropė”. Jį pasirinkome neatsitiktinai. Pirmiausiai su tikslu apdovanoti kiekvieną mokinį atitinkamu vaidmeniu — skirtingi pasakos personažai ypač tiko mūsų mokyklos vaikams. Nė vieno nenuskriaudėm. Visų antrą dėl pasakos moralo — ji moko bendrystės, pagalbos, draugystės. 

Po vaidinimo pas vaikus savo rogėmis atskriejo Kalėdų Senelis su savo pagalbininke Snieguole. Vaikams buvo daug džiaugsmo, salė klegėjo nuo jų juoko. Po smagių žaidimų Kalėdų Senelis ir Snieguole išdalino vaikams dovanėles. Įsivaizduojate, kiek buvo džiaugsmo? 

Kalėdų Seneliui ir Snieguolei išskubėjus pas kitus vaikus, mūsiškių lauke batutas ir linksma diskoteka. Žinoma didžėjus leido tik lietuvišką muziką.

Prie šventės ir lietuviškų tradicijų puoselėjimo stipriai prisidėjo tėveliai. Begalis jiems AČIŪ. Jie gamino ir vėliau visus vaišino lietuviškais patiekalais. Mes ragavome naminės baltos mišrainės, trapaus šakočio, kūčiukų su aguonomis, traškios keptos duonos ir kitų gardžių valgių. 

Mokyklos vardu dėkoju visiems susirinkusiems ir prisidėjusiems prie mūsų gražios šventės. Daugiau įspūdžių iš mūsų šventės rasite nuotraukų galerijoje

Jei ir Jūs norite dalyvauti mokyklos renginiuose, kviečiame tapti jos nariais arba pamėgti mūsų puslapį Facebook socialiniame tinkle https://t.ly/NyO3w

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *