Dalintis facebook
Dalintis twitter
Dalintis linkedin

Vėlines ir Visų Šventųjų diena

Dažnas iš tėvų, pagalvoja ar verta savo atžalai pasakoti kas yra Visų Šventųjų diena ir apie jos prasme ir mirtį. Tai atrodo iš esmės negatyvi diena ir tema, ypatingai gyvenant kitoje šalyje kur ši diena nieko nereiškia ir atvirkščiai yra trankiai švenčiama kaip helovynas.

Turime Jums keletą patarimų, kaip prasmingai paminėti ir praleisti šią dieną kartu su savo vaikais ir bendrai su Jūsų šeima.

Susiraskite senų nuotraukų ar video! Bus labai smagu prisiminti ir pamatyti savo močiutes, senelius, prosenelius, savo tėvelius mažus ir visus kitus anapilin išėjusius, įvairiose vietose, šventėse ir t.t. Bus puiki proga pakalbėti apie mirtį ir pomirtinį gyvenimą, dangų, angelus ir visas kitas vaikiškas asociacijas.

Kartu su vaikais pagaminkite vakarienę. Pasidenkite stalą ir uždekite žvakutę už mirusius artimuosius.

Sutvarkyti apleistą kapą kapinėse.Nuvykite į artimiausią kapavietę ir raskite apleistą kapą, uždekite žvakutę ir sutvarkykite svetimą kapą. Tokiu būdu kursite teisingas vertybes savo atžaloje.

Parašykite laišką savo anapilin išėjusiam giminaičiui, papasakokite apie save ir savo gyvenimą, nupieškite jam ką nors iš savo atminties.

Apsilankykite savo vietinėje bažnyčioje ir uždekite žvakute už anapilin išėjusius. Jeigu esate tikintys pabūkite su vaikais per mišias ir po mišių padiskutuokite apie Kunigo pamokslą skirta Visų Šventųjų dienai. Jeigu turite galimybe, apsilankykite Šv. Kazimiero Bažnyčioje Londone, 21 The Oval, Cambridge Heath, London E2 9DT.

Pažiūrėkite kartu filmą. Vienas iš labiausiai tinkančių yra „Coco“,Apie berniuką, kuris patenka į pomirtinį pasaulį ir pamato, kad mirusieji būna gyvi ir laimingi savo mirusiųjų pasaulyje tol, kol juos prisimena bent vienas iš jo gyvųjų artimųjų.

Kviečiame Jus pasidalinti savo nuotraukomis iš Visų Šventųjų Dienos minėjimo.

Ir savo nuotraukoje paminėti @matildoslituanistinemokykla